Latest news

01:41Паоло Мальдини: "Роналду – топ ўйинчи ва кучли шахсият, аммо мен Мессини афзал кўраман"  8 01:05Лукакунинг янги клуби деярли маълум  1 00:29Ўртоқлик учрашуви. "Дўстлик" Тожикистон Олий лигаси жамоасини мағлуб этди  0 23:55Ўртоқлик учрашуви. "Навбаҳор" "Хоразм"ни минимал ҳисобда таслим этди  0 23:40Қозоғистон Лига кубоги. "Турон" ва "Ордабаси" ўртасидаги ўйинда жанговар дуранг қайд этилди  0 23:27"Тоттенхэм" 60 млн фунтлик ўйинчисини Саудия Арабистонига қўйиб юборишга тайёр  0 22:47Расман: Санжар Қувватов "Нефтчи"ни тарк этди  9 22:39Ўртоқлик учрашуви. "Пахтакор" Чераннинг голи эвазига "Қўқон-1912"ни мағлуб этди  8 22:30Назорат учрашуви. "Бунёдкор" "Арал"ни йирик ҳисобда мағлуб этди  3 21:58МЮ товон пули 60 млн евро бўлган испаниялик хавбекка қизиқмоқда  1 21:32"Ман Юнайтед" Маунтни сотишни режалаштирмаяпти. Хавбек янги мавсумда ўзини кўрсатмоқчи  1 21:06"Mirabror Usmanov Cup-2024". Ўзбекистон Қирғиз Республикасини мағлуб этди, Нишоновдан хет-трик!  3 21:01Фюллькруг Ла Лига гранди сафига ўтиши мумкин  1 20:27Назорат учрашуви. "Андижон" ва "Қизилқум" ўртасидаги ўйинда 4та гол урилди  7 19:59"Фенербахче" "Севилья" билан Юссеф Эн-Несири трансфери бўйича келишувга эришди, аммо...  1

Чемпионат Азии U-23. Вышли из группы, но... News

Чемпионат Азии U-23. Вышли из группы, но...

Завершилась встреча Чемпионата Азии U-23 между сборными Узбекистана и Южной Кореи.

Уже на 5-минуте матча корейцы открыли счет в матче. После дальнего удара Жонг Сунг Вона мяч по пути попал Ох Се Хуна и влетел в сетку ворот.

И после этого соперник также больше атаковал и имел несколько хороших моментов. Но каждый раз чего-то не хватало. Только один Вон Ду Же мог забить два гола уже в первые двадцать минут.

Наши соотечественники не растерялись и на 22-минуте после передачи с фланга Бобир Абдихоликов оказался расторопнее защитников - 1:1.

На перерыв команды ушли при таком счете.

После перерыва обе команды выглядели очень пассивно. А в параллельном матче Иран никак не мог найти путь к воротам Китая.

На 71-минуте Ох Се Хун на сей раз уже сам стал автором забитого мяча и установил окончательный счет.

Во втором матче группы счет также не изменился и Иран несмотря на победу, не вышел из группы.

Узбекистан со второго места выходит из группы, но вопросы остаются открытыми...

Чемпионат Азии U-23
Группа "C", 3-тур
Узбекистан - Южная Корея 1:2

Голы: Бобир Абдухоликов (22) - Жонг Сунг Вон (5), Ох Се Хун (71)
15 января 2020 года. Бангкок. Стадион "Таммасат".
Главный арбитр:
Хироюки Кимура (Япония)
Помощники: Хироши Ямаучи и Жун Михара (оба из Японии)
Резервный арбитр: Тожо Минору (Япония)
Главный арбитр VAR: Иида Жумпей (Япония)
Помощники главного арбитра VAR: Рюжи Сато (Япония) и Ахмад Абу Бакар Аль Каф (Оман)

Узбекистан U-23: 1.Абдувохид Неъматов, 2.Ислом Кобилов, 3.Хожиакбар Алижонов, 4.Абдулла Абдуллаев, 6.Азиз Ганиев, 9.Жасурбек Яхшибоев, 10.Бобир Абдихоликов, 19.Илхом Алижонов, 20.Хусниддин Аликулов, 22.Санжар Кодиркулов, 23.Ойбек Бозоров.
Запасные: 12.Машхуржон Мухаммаджонов, 21.Низомиддин Зиёвутдинов, 5.Дилшод Саитов, 7.Шароф Мухитдинов, 8.Нурилло Тухтасинов, 11.Миржахон Мирахмадов, 13.Шерзод Насруллаев, 14.Аброрбек Исмоилов, 15.Ойбек Рустамов, 16.Азизбек Амонов, 17.Ислом Кенжабоев, 18.Достон Ибрагимов.

Южная Корея: 1.Сонг Бум Кун, 3.Канг Юн Сунг, 5.Жонг Тэ Вук, 6.Ким Донг Хюн, 7.Ву Йонг Жонг, 12.Ким Жэ Ву, 16.Жонг Сунг Вон, 17.Ум Вун Санг, 18.Ох Се Хун, 20.Вон Ду Жэ, 22.Юн Жонг Гю.
Запасные: 2.Ли Ю Хён, 4.Ли Санг Мин, 8.Ким Жинг Ю, 9.Чо Гуе Сунг, 10.Ли Донг Кёнг, 11.Ли Донг Жун, 13.Ким Жин Я, 14.Ким Дэ Вон, 15.Ким Тэ Хён, 19.Маэнг Сонг Вунг, 21.Ан Чан Ги, 23.Ан Жун Су.