"Бунёдкор" клуби аъзолари тақдирланишди
Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг 25 йиллиги арафасида "Бунёдкор" клуби вакиллари эсдалик нишони билан тақдирланишди.
"Бунёдкор" стадиони директори Воҳид Зокиров, стадион директори ўринбосари Сумбаев Виктор ҳамда стадион агрономи Эргашев Эргашали, "Бунёдкор" клуби ҳимоячиси Акмал Шораҳмедов, "Бунёдкор" клуби академияси мураббийи Сергей Чигодаев ва "Бунёдкор" клуби матбуот котиби Баҳодир Мирзаев муҳтарам Президентимиз томонидан таъсис этилган "Ўзбекистон Мустақиллигига 25 йил" эсдалик нишони билан тақдирланишди.
Ушбу нишон билан юртимиз мустақиллигини мустаҳкамлаш, унинг иқтисодий, сиёсий, ижтимоий, илмий, маънавий салоҳиятини ва мудофаа қудратини юксалтириш, давлатимиз сарҳадларининг дахлсизлигини таъминлаш, демократик ислоҳотларни амалга ошириш, жамиятимизда ҳукм сураётган миллатлараро дўстлик-тотувликни, тинчлик ва барқарорликни асраш, миллий маданиятимиз ва санъатимизни ривожлантириш, соғлом ва баркамол авлодни вояга етказиш, ёшларимизни ватанпарвар, истиқлол ғояларига садоқат руҳида тарбиялаш ишларига муносиб ҳисса қўшиб келаётган ижтимоий-иқтисодий ҳаётимизнинг барча соҳаси вакиллари, меҳнат фахрийлари, ҳарбий хизматчилар, ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари ҳамда бошқа шахслар тақдирланади.