Тартиб-интизом қўмитаси қарорлари
Тартиб-интизом қўмитасининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
"Олмалиқ" клуби ҳужумчиси Камолиддин Мурзоев "Нефтчи"га қарши учрашувдаги қўпол ҳатти-ҳаракатлари учун бир ўйинга дисквалификация қилинди ва жаримага тортилди.
"Бухоро" ҳимоячиси Нодиржон Жўраев "Навбаҳор"га қарши ўйинда ҳакамни ҳақорат қилгани учун 3та ўйинга четлатилди.
Кубок
"Сўғдиёна"га қарши учрашувда ўта агрессив ҳатти-ҳаракати учун майдондан четлатилган "Қўқон-1912" ярим ҳимоячиси Сардор Эминов 2та ўйинга четлатилди ва жаримага тортилди.
"Оқтепа" ярим ҳимоячиси Иззатилла Абдуллаев "Чуст-Пахтакор" клубига қарши учрашувда рақибига нисбатан қўпол муносабатда ҳаракат қилгани учун 3та ўйинга четлатилди.
"Пахтакор-2"га қарши 12-тур учрашувида рақибига қарши агрессив ҳатти-ҳаракати учун майдондан четлатилган "Нбу-Осиё" ярим ҳимоячиси Даврон Валижонов 3та ўйинга четлатилди.
"Машъал-2" мураббийи Дилшод Андаев "Насаф-2" клубига қарши учрашувда ҳакам ёрдамчисини ҳақорат қилгани учун огоҳлантирилди ва жаримага тортилди.
"Хотира-79" клуби бошлиғи Илҳом Отавалиев 12-турда Цементчига қарши учрашувда ҳакам ёрдамчисини ҳақорат қилгани учун огоҳлантирилди ва жаримага тортилди.
"Хотира-79" клуби маъмури А. Отавалиев 12-турда "Цементчи"га қарши учрашувда ҳакам ёрдамчисини ҳақорат қилгани учун огоҳлантирилди ва жаримага тортилди.
"Косонсой" ярим ҳимоячиси Бобур Каримов "Нбу-Осиё"га қарши 13-тур учрашувида рақиб футболчисини ҳақорат қилгани учун 2та ўйинга дисквалификация қилинди.
"Нбу-Осиё" ярим ҳимоячиси Сарварбек Сафаров 13-турда "Косонсой"га қарши ўйинда рақиб футболчисини ҳақорат қилгани учун 2та ўйинга четлатилди.
"Обод" клубига қарши 13-тур ўйинида ҳакамни ҳақоратлагани учун майдондан четлатилган "Ғиждувон" ҳимоячиси Шавкат Рахматов 3та ўйинга четлатилди.
"Ғиждувон"га қарши учрашувда рақибига нисбатан агрессив ҳатти-ҳаракати учун майдондан четлатилган "Обод" ҳужумчиси Алишер Азизов 2та ўйинга четлатилди.
"Ғиждувон" мураббийи Шерзод Сатторов "Обод"га қарши учрашувда учрашув ҳакамини ҳақорат қилгани учун огоҳлантирилди ва жаримага тортилди.
"Машъал-2" клубига қарши учрашувда агрессив ҳатти-ҳаракати учун майдондан четлатилган "Орол" ҳужумчиси Ойбек Рўзимов икки учрашувга четлатилди.