Тартиб-интизом қўмитаси қарорлари News
Тартиб-интизом қўмитаси қарорлари
Тартиб-интизом қўмитасининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди.
«Сўғдиёна»га қарши 7-тур учрашувидаги тажовузкор хулқи сабаб майдондан четлатилган «Насаф» ҳужумчиси Азамат Алланиёзов 2та ўйинга дисквалификация қилинди ва жаримага тортилди.
«Насаф»га қарши 7-тур учрашувидаги тажовузкор хулқи сабаб майдондан четлатилган «Сўғдиёна» ҳимоячиси Вусал Магерамов 2та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Пахтакор»га қарши 1/16 финал учрашувида рақиб шаънига номаъқул (беадаб) фикрларни билдиргани учун майдондан четлатилган «Хоразм» ҳимоячиси Марат Ҳошимов 3та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Оқтепа»га қарши 1/16 финал учрашувидаги тажовузкор хулқи сабаб майдондан четлатилган «Машъал» ярим ҳимоячиси Қаҳрамон Баҳодиров 2та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Оқтепа»га қарши 1/16 финал учрашувида ҳакам шаънига номаъқул (беадаб) фикрларни билдиргани учун майдондан четлатилган «Машъал» ярим ҳимоячиси Жаҳонгир Абдумўминов 3та ўйинга дисквалификация қилинди ва жаримага тортилди.
Ёшлар Биринчилиги
«Олмалиқ»га қарши 6-тур учрашувида рақиби оёғига жароҳат етказиш мақсадида зарба бергани учун майдондан четлатилган «Қизилум» ярим ҳимоячиси Азизбек Усмонов 3та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Пахтакор»га қарши 7-тур учрашувида рақибига қўл билан зарба бергани учун майдондан четлатилган «Локомотив» ярим ҳимоячиси Икромжон Алибоев 4та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Машъал»га қарши 7-тур учрашувида жамоадоши шаънига номаъқул (беадаб) фикрларни билдиргани учун майдондан четлатилган «Олмалиқ» ҳимоячиси Темур Кагиров 2та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Андижон»га қарши 7-тур учрашувида бош ҳакам шаънига номаъқул (беадаб) фикрлар билдиргани учун майдондан четлатилган «Бухоро» ҳимоячиси Умрилло Рамазонов 3та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Навбаҳор»га қарши 6-тур учрашувида бош ҳакам шаънига номаъқул (беадаб) фикрларни билдиргани учун майдондан четлатилган «Сўғдиёна» мураббийи Руслан Аҳмедов 1та ўйинга дисквалификация қилинди ва огоҳлантирилди.
Биринчи Лига
«Зомин»га қарши биринчи босқич 5-тур учрашувида тажовузкор хулқи сабаб майдондан четлатилган «Шердор» ярим ҳимоячиси Нурбек Сафаров 2та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Чуст-Пахтакор»га қарши биринчи босқич 6-тур учрашувида рақибига оёқ билан ҳаддан ортиқ куч билан зарба бергани учун майдондан четлатилган «Обод» ҳимоячиси Ғайрат Умиров 2та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Косонсой»га қарши биринчи босқич 7-тур учрашувида, ўйин бўлаётган вақтда рақибини ҳаддан ортиқ куч билан туртиб юборгани учун майдондан четлатилган «Обод» ярим ҳимоячиси Дониёр Ҳасанов 2та ўйинга дисквалификация қилинди.