Latest news

00:49"Интер" Депайга таклиф юборди  3 00:22Дуглас Коста "Флуминенсе"ни тарк этди  2 23:45Куртуа — жирафа, Рюдигер — псих, Менди — генерал. "Реал Мадрид" футболчилари бир-бирларини қандай чақиришади?  4 23:28"Барселона" Фликни бош мураббий сифатида таништирди  12 23:01Ўзбекистонлик ўсмирлар Японияни тор-мор этди  8 22:44Париж-2024. Ўзбекистон ОТЖ легионери терма жамоа ихтиёрини вақтинчалик тарк этди  17 22:22Ўртоқлик ўйини. Бразилиялик футболчини кўрикдан ўтказаётган "Динамо" "Бунёдкор"ни мағлуб этди  6 22:05"Ювентус" ўз футболчисини "Борнмут"га 18 миллион еврога сотади  1 21:48"Реал" Кепа эвазига Лунинни "Челси"га қўйиб юборишга тайёр  2 21:31Гвардиола "Реал Мадрид" футболчилари "Олтин тўп"га фаворит эканлигини айтди  20 21:14Франциянинг 6 карра чемпиони профессионал клуб мақомидан маҳрум қилинди  5 20:57УEФА Евро-2024 ўйинларида мухлисларни ирқчилик ва камситувчи хатти-ҳаракатлари учун етти давлатни жаримага тортди  3 20:30Назорат учрашуви. Ўзбекистон U-21 терма жамоаси Суперлига клубига ютқазди  2 20:13Париж-2024. Рақиб футбол жамоаси машғулот майдонига дрон учирган мамлакат ходимлари турнирдан четлатилди  0 19:55Азмун БАА клубига ўтади  13

Суперлига. Легионеры "Пахтакора" принесли победу News

Суперлига. Легионеры "Пахтакора" принесли победу

Завершилась встреча 3-тура Суперлиги, где ташкентский "Пахтакор" у себя дома принимал АГМК.

Уже на 13-минуте матча после передачи Фарруха Сайфиева легионер столичной команды Тиаго Безерра открыл счет - 1:0.

На 21-минуте Касминин сыграл грубо против Тиаго Безерры и арбитр назначил пенальти. Исмоил Гонсалвеш не промахнулся с точки - 2:0.

На 26-минуте Суюнов дважды подряд спас свою команду.

На 29-минуте теперь уже голкипер гостей вытащил удар Дилшод Рахматуллаева. Перед перерывом Камолиддин Тожиев головой переправил мяч в ворота, но тот попал в перекладину.

А на 42-минуте Шохназар Норбеков упал в штрафной площади и судья второй раз указал на точку. Пенальти пробил Йован Жокич и сократил отставание - 2:1.

На 90-минуте Абдумалик Абдуллаев вышел один на один с Суюновым, но не смог воспользоваться своим шансом.

Суперлига. 3-тур
18 марта (воскресенье). 12852 зрителя
18:00 - “Пахтакор” – АГМК 2:1
Судьи:
В.Цейтлин (Ташкент), А.Снетков (Ташкентская обл.), С.Улфатов (Ташкентская обл.), С.Абдурахмонов (Ташкент).
Инспектор – М.Исмоилов (Ташкент).

Голы: Тиаго Безерра 13, - 1:0 (Фаррух Сайфиев). Исмоил Гонсалвеш 21 с пенальти, - 2:0 (Тиаго Безерра). Йован Жокич 42 с пенальти, - 2:1 (Шохназар Норбеков)

"Пахтакор": Элдорбек Суюнов, Фаррух Сайфиев, Шерзод Аъзамов, Марко Симич (Камолиддин Тожиев, 18), Акмал Шорахмедов, Дилшод Рахматуллаев (Азимжон Ахмедов, 85), Ростин Гриффитс, Жалолиддин Машарипов, Бахром Абдурахимов (Жамшид Искандеров, 78), Тиаго Безерра, Исмоил Гонсалвеш
Запасные: Александр Лобанов, Жасурбек Хакимов, Жасурбек Яхшибоев, Достон Иброхимов, Станислав Андреев, Владимир Козак.

АГМК: Павел Матяш, Абдукаххор Ҳожиакбаров, Дилшод Жураев (Вадим Чемиртан, 77), Зафар Полвонов, Шохназар Норбеков (Абдумалик Абдуллаев, 72), Лутфулла Тураев (с), Владимир Бубанья, Кахрамон Баходиров (Хуршидбек Мухторов, 46), Владислав Касминин, Йован Жокич, Жавлон Гусейнов
Запасные: Роман Абдулов, Санжар Рихсибоев, Музаффар Музаффаров, Иброхим Нуъмонов, Гулом Хайдар Гуломов, Отабек Зокиров,

Предупрежден: Лутфулла Тураев 38,