Latest news

21:58МЮ товон пули 60 млн евро бўлган испаниялик хавбекка қизиқмоқда  0 21:32"Ман Юнайтед" Маунтни сотишни режалаштирмаяпти. Хавбек янги мавсумда ўзини кўрсатмоқчи  0 21:06"Mirabror Usmanov Cup-2024". Ўзбекистон Қирғиз Республикасини мағлуб этди, Нишоновдан хет-трик!  1 21:01Фюллькруг Ла Лига гранди сафига ўтиши мумкин  0 20:27Назорат учрашуви. "Андижон" ва "Қизилқум" ўртасидаги ўйинда 4та гол урилди  6 19:59"Фенербахче" "Севилья" билан Юссеф Эн-Несири трансфери бўйича келишувга эришди, аммо...  0 19:33РПЛ. "Локомотив" голларга бой учрашувда "Акрон"ни мағлубиятга учратди  2 19:12"Mirabror Usmanov Cup-2024". Ўзбекистон - Қирғиз Республикаси: Таркибимиз маълум  1 18:53Эшитдик-да! Рубин Хебай Ўзбекистон чемпионатига қайтмоқда  20 18:34Расман: Азизбек Амонов — "Нефтчи" аъзоси   7 18:00Футзал бўйича BMB CUP мусобақасида энг кучлилар тақдирланди   1 17:46"Реал Сосьедад" Испания ёшлар терма жамоаси аъзосини сотиб олади  1 17:21Эшитдик-да! Санжар Қувватов "Нефтчи"ни тарк этди, у Суперлиганинг бошқа бир грандига ўтади  24 16:56Эшитдик-да! "Навбаҳор" "Олимпик"нинг 2 футболчисига жиддий қизиқмоқда  7 16:33Фабрицио Романо: Калафьорининг "Арсенал"га трансфери яқин кунларда ҳал бўлади  2

ПРО-лига. «Ифтихор» после долгого перерыва одержал победу на своем поле News

ПРО-лига. «Ифтихор» после долгого перерыва одержал победу на своем поле

В рамках 12-тура ПРО-Лиги клуб «Ифтихор» принял на своем поле «Лабсу».

Встреча началась интенсивными атаками футболистов «Ифтихора». На 10-минуте Дилмухаммад Худойбердиев вышел один на один с вратарем гостей, но голкипер «Лабсы» сумел отразить удар.  В то время, как игроки «Ифтихора» усиливали атаку, одна из контратак гостей увенчалась успехом. Футболист «Лабсы» Феруз Муйинов сумел воспользоваться шансом и открыть счет в матче - 0:1.

На 20-минуте хороший момент возник у «Ифтихора». Теперь Илхом Алибоев не сумел реализовать «тет-а-тет» с вратарем гостей. К середине первого тайма инициатива полностью перешла к хозяевам поля. Несмотря на то, что они создавали немало острых моментов, добиться успеха все равно не получилось, и первая половина матча закончилась со счетом 0:1.

Второй тайм тоже начался с преимуществом хозяев. А гости старались добиться результата на контратаках.

На 67-минуте футболист «Лабсы» Жавохир Шодмонов получил красную карточку за грубую игру к молодому футболисту «Ифтихора» Шухрату Уринбоеву.

На 75-минуте наконец у «Ифтихора» появилась возможность пробить 11-метровый удар. Фаррух Ахунов сумел реализовать пенальти и сравнять счет - 1:1.

На 83-минуте матча опытный полузащитник «Ифтихора» Акмал Холматов забил второй мяч в ворота гостей и вывел свою команду вперед - 2:1. На 3-минуте добавленного времени, хозяева поля забили еще один мяч, автором которого стал Дилмухаммад Худойбердиев.
Встреча закончилась победой «Ифтихора» со счетом 3:1.

ПРО-Лига.
12-тур.

«Ифтихор» - «Лабса» - 3:1 (0:1)

Судьи: А. Рахимов, Ж. Хусниддинов, Ж. Нажмиддинов, Ш. Аъзамов.
Инспектор: Э. Мусаев.

Комиссар:Б. Арипов.
Голы: Фаррух Ахунов 75 (пен), Акмал Холматов 83, Дилмухаммад Худойбердиеав 90+3,Феруз Муйинов 12.

“Ифтихор”: 1. И. Жуманов, 5. М. Турсунов, 7. О. Муҳиддинов, 8. А. Холматов, 10. Д. Худойбердиев, 13. У. Матмусаев, 14. М. Юсупов, 19. Ш. Уринбоев, 21. Н. Юлдашев, 25. И. Алибоев, 77. С. Абдужабборов.
Запасные игроки: Ж. Қурбоналиев, П. Шарипов, Б. Абдулнабиев, Ф. Ахунов, А. Комилов, А. Тилабволдиев, А. Носиров.

“Лабса”:  Ш. Шамшиддинов, А. Вохидов, О. Бобоев, Ж. Сайлиев, С. Ашуров, Ф. Муйинов, Н. Низомов, Ж. Шодмонов, Ф. Асадов, И. Холиков, Ш. Исматов.
Запасные игроки:Р. Ражабов, Х. Хасанов, Ж. Жумаев, К. Самиев, Ш. Бегимов, Ф. Шарипов, Ф. Хасанов.

Подготовил: Бекзод ТОЛИБОВ.