Ўзбекистон U-19 илк ўйинда Беларусь ёшларини мағлуб этди News
Ўзбекистон U-19 илк ўйинда Беларусь ёшларини мағлуб этди
Жасур Абдураимов бош мураббийлигидаги Ўзбекистон U-19 ёшлар терма жамоаси Беларусь U-19 терма жамоасига қарши илк ўртоқлик учрашувида майдонга тушди.
Тошкентдаги ЖАР стадионида бўлиб ўтган мазкур терма жамоаларнинг илк ўйинида Ўзбекистон U-19 ёшлар терма жамоаси Шароф Муҳиддиновнинг ягона голи эвазига 1:0 ҳисобида ғалаба қозонди. Ўйиннинг биринчи бўлимида ҳисоб очилмади. Иккинчи бўлининг 58-дақиқасида Шароф Муҳиддинов ҳисобни очди. Ўйиннинг сўнгги дақиқалари тенг курашлар остида кечди, аммо учрашувдаги ҳисоб бошқа ўзгармади.
Эслатиб ўтамиз, мазкур терма жамоалар ўртасидаги иккинчи ўртоқлик учрашуви ҳам 16 ноябрь куни ЖАР стадионида бўлиб ўтади. Учрашув соат 14:00да бошланади.
14 ноябрь. ЖАР стадиони.
Ўзбекистон U-19 – Беларусь U-19 – 1:0.
: Ш. Муҳиддинов (58).
Ўзбекистон U-19:
Умид Ҳамроев, Ислом Қобилов, Ҳусниддин Ғофуров, Хушнуд Авилов, Ҳожиакбар Алижонов, Азиз Ғаниев, Нурилло Тўхтасинов, Жамшид Юсупов, Достон Ибрагимов, Санжар Қодирқулов, Беҳзод Ғанижонов.
Турсун Раҳимбердиев, Илҳом Алижонов, Суҳроб Нуруллоев, Шароф Муҳиддинов, Бобур Абдуҳолиқов,  Жасур Яхшибоев, Акром Ходжаев, Саиджамол Давлатжонов.