"Ҳоким кубоги": “Нефтчи-1” - “Қўқон-1912-2” - 1:0
Кескин курашларга бой ўтган беллашувда майдон эгалари кичик ҳисобда ғалаба қозонишди. 5-дақиқада Дилёр Ирматов Андрей Бакланов дарвозасини аниқ нишонга олиб ҳисобни очди. Қўқонликлар иккита таймда икки хил таркиб билан ўйнашди. Айтиш керакки, хар иккала бўлимда Мурод Исмоилов шогирдлари “Нефтчи-1” вакилларига жиддий рақобат кўрсатишди.
“Ҳоким кубоги-2016”. 5-тур.
“Нефтчи-1” – “Қўқон-1912-2” 1:0 (1:0)
Гол: 1:0 – 5 Дилёр Ирматов.
“Нефтчи”: Абдумавлон Абдужалилов, Шукур Пўлатов, Жаҳонгир Меҳмонов, Дилёр Ирматов, Илхом Бойдедаев, Жавоҳир Расулов, Умид Қодиров, Алишер Саматов, Сардор Эминов, Дамир Назинов, Отабек Исроилов.
Заҳира: Ўткир Юсупов, Сардор Қулматов, Достон Турсунов, Мухсин Убайдуллаев, Жамшид Хошимов, Мурод Бобожонов, Анвар Аминжонов.
“Қўқон-1912-2”: Андрей Бакланов, Аслиддин Сойипов, Носир Отақўзиев, Авазхон Маматқўзиев, Азиз Тўхтабоев, Ориф Мамажонов, Фурқат Ҳасанбоев, Иқбол Маликжонов, Ойбек Рустамов, Азиз Ибрагимов, Нодирбек Қўзибоев.
Мазкур натижадан сўнг “Нефтчи-1” финал чиптасини деярли аниқ қилди. Фёдоров шогирдлари финал олдидан сўнгги баҳсини “ЎзДонгЖу” жамоасига қарши Қиргулидаги стадионда олиб боришади. Учрашув эртага, 5 февраль куни соат 15:00да бўлиб ўтади. Барча мухлисларни ушбу беллашувга чорлаб қоламиз!