Latest news

07:25А Серия. "Милан" сўнги дақиқаларда камбек амалга оширди, Мората "Милан"даги биринчи голини урди, 1-тур ўйинлари битта саҳифада  0 06:50ЛаЛига. "Валенсия" - "Барселона" 1:2, Ямалдан ассист, Левандовский иккита урди   0 06:45Туркия Суперлигаси. "Адана Демирспор" - "Ризеспор" 1:2, Алиқулов бурчак зарбасини голга айлнатирди  2 02:34Ла Лига. "Барселона" илк турда камбэк эвазига меҳмонда ғалабага эришди, Левандовскидан дубль!  17 01:49Туркия Суперлигаси. "Ризеспор" меҳмонда "Демирспор"ни мағлуб этди, Алиқулов иккинчи ўйинда ҳам гол урди!  10 01:33Роналду Суперкубокдан сўнг "Ал Насср"га кумуш медаллари бериш маросимида иштирок этмади. Криштиану 1:4 билан тугаган ўйиндан сўнг дарҳол кийим алмаштириш хонасига кетиб қолди  10 00:55"Челси" ва "Атлетико" катта алмашинувни амалга оширишга яқин (Рубен Урия)  4 00:10Роналду клуб миқёсидаги 32та финалдан 10тасини бой берди  4 23:38А Серия. Амалдаги ғолиб "Интер" чемпионатни дуранг билан бошлади, миланликлар 90+6 дақиқадаги гол сабаб ғалабани қўлдан бой беришди  1 23:20Туркия Суперлигаси. Ўзбек дербисида ғолиб номи аниқланди  5 23:16Саудия Арабистони Суперкубоги. Роналду бу сафар ҳам совринни қўлга кирита олмади, "Ал Ҳилол" яна "Ал Насср"ни тор-мор этди  51 22:23Ансу Фати Туркияга йўл олиши мумкин?!  5 21:58Расман: "Милан" Франция терма жамоаси ўйинчисини 25 миллион еврога харид қилди  2 21:01Файзуллаев Россия ва Ўзбекистонни таққослади  12 20:53АПЛ. "Арсенал" чемпионатни осон ғалаба билан бошлади  3

ФК «Ростов» на выезде проиграл московскому «Динамо» News

ФК «Ростов» на выезде проиграл московскому «Динамо»

В матче 17-го тура российской Премьер-лиги футбольный клуб «Динамо» принимал ФК «Ростов».

Stadium: VTB Arena

45'
90'
33'  Maximilian Philipp
38'  Zaurbek Pliev (Sergey Parshivlyuk)
60'  Sebastian Szymanski
72'  Roman Evgenjev (Toni Sunjic)
81'  Sylvester Igboun (Clinton N'Jie)
90'  Maximilian Philipp
90'  Roman Neustaedter
90'  Sergey Parshivlyuk
2'  Dennis Hadzikadunic
13'  Ivelin Popov
13'  Aleksey Ionov
59'  Danil Glebov (Baktiyor Zaynutdinov)
90'  Khoren Bayramyan (Alexander Dolgov)
90'  Aleksey Ionov

"Динамо" – "Ростов" 2:1

ВТБ-Арена"

Голы: 0:1 – 13 Попов, 1:1 – 33, пенальти Филипп, 2:1 – 90, пенальти Филипп.

"Динамо": Шунин, Рауш, Плиев (Паршивлюк, 38), Риков, Евгеньев (Шуньич, 72), Юсупов, Нойштедтер, Шиманьски, Морозов, Филипп, Игбоун (Н`Жи, 81).

"Ростов": Бабурин, Чистяков, Козлов, Чернов, Хаджикадунич, Норманн, Попов, Глебов (Зайнутдинов, 59), Байрамян (Долгов, 90), Ионов, Шомуродов.

Предупреждение: Хаджикадунич (2), Шиманьски (60), Нойштедтер (90), Паршивлюк (90).

Встреча прошла в Москве на стадионе «ВТБ Арена» и завершилась со счётом 2:1 в пользу хозяев.

Автором первого гола стал полузащитник ФК «Ростов» Ивелин Попов, забивший мяч в ворота соперника на 13-й минуте с передачи хавбека Алексея Ионова. До перерыва нападающий «Динамо» Максимилиан Филипп сравнял счёт, реализовав пенальти.

Итоговый счёт установился на 90-й минуте Филипп, забив второй гол с 11-метровой отметки после просмотра VAR.

В добавленное время арбитр назначил пенальти уже в ворота «Динамо», но Ионов не сумел его реализовать.

Беспроигрышная серия «Динамо» в чемпионате России достигла пяти матчей (три победы, две ничьи). ФК «Ростов» не может одержать победу уже в течение трёх туров кряду (два поражения, одна ничья).

ФК «Ростов» занимает третье место в турнирной таблице. В активе подопечных Валерия Карпина 30 очков. «Динамо» с 21 очком — на седьмом месте.