Latest news

14:57"Мен ҳамон МЮ билан АПЛ ва ЕЧЛни ютишни орзу қиламан"  2 14:32Англия терма жамоаси футболчиси тез орада "Атлетико"га ўтади  0 13:33Гвардиола: "Улар бизга муаммо туғдиришди"  1 13:04"Челси" яна бир дарвозабонга пул сарфлади, энди уларда 7 нафар посбон бор  4 12:27Суперлига. Андижондаги марказий ўйинни ким бошқаради? 14-турнинг дастлабки 3 ўйини ҳакамлари маълум  1 11:59ОЧЛ тугатилди, энди янги мусобақа кўрамиз  17 11:26Ўзбекистон делегациясига Футзал Жаҳон чемпионати-2024 кубогини топшириш маросими бўлиб ўтди  4 10:56"Локомотив" эртага янги ўйинчиларни таништиради  1 10:45«Барселона» узоқ вақт қизиққан футболчисининг трансферидан воз кечди  3 10:11«Фулҳэм» «Арсенал» футболчиси учун рекорд миқдорда пул тўлайди  4 09:43«Ал Садд» «Монако» футболчисини сотиб олди  2 09:15Sofascore. Кечаги учрашув учун Ўзбекистон ОТЖ футболчилари қандай баҳоларга лойиқ кўрилди?  13 08:47«Қўқон-1912» сардори фаолиятини бошқа бир Про лига жамоасида давом эттиради  1 08:25Ўртоқлик учрашуви. "Барселона" - "Манчестер Сити" 2:2, Холланднинг голи ҳисобга олинмади  2 08:20Олимпия ўйинлари. Чорак финал жуфтликлари билан танишинг  11

Coca Cola Суперлига. "Бунёдкор" обыгрывает "Навбахор" благодаря голу Хуршида Гиёсова News

В рамках 24-тура Coca Cola Суперлиги прошла встреча "Бунёдкор" - "Навбахор".

Первый гол болельщикам ждать долго не пришлось. Уже на 9-минуте Санжар Кодиркулов с левого фланга прострелил в штрафную площадь, где расторопнее всех был Нурилло Тухтасинов - 1:0.

На 22-минуте хороший шанс для взятия ворот имел Аббос Гуломов, но кипер столичных "ласточек" Абдумавлон Абдужалилов спас свою команду.

Ближе к концу тайма, а точнее на 34-минуте арбитр назначил штрафной удар. К отметке подошел Азизбек Тургунбоев и с 16-метров пробил точно и мощно - 1:1.

Перед самым перерывом Дилшодбек Ахмадалиев мог изменит счет на табло, но мяч после его удара пролетел чуть мимо ворот.

Первый опасный эпизод второго тайма также был с участием Ахмадалиева. Уткир Юсупов с большим трудом сумел отбить.

В середине второй половины арбитр назначил пенальти в ворота гостей. К точке подошел Хуршид Гиёсов уверенно реализовал возможность - 2:1.

В оставшееся время несмотря на все усилия цифры на табло больше не изменились.

Таким образом, в борьбе за бронзовые медали, а также за путёвку в Лигу Чемпионов "Бунёдкор" переиграл прямого конкурента.

"БУНЁДКОР" - "НАВБАХОР" 2:1
24 ноября. Ташкент.  Стадион "Бунёдкор". 16:45
Судьи:
Фирдавс Норсафаров, Фарход Усмонов, Зуфар Алибоев, Равшан Абдувохидов
Инспектор: Олег Дачев
Комиссар: Сардор Кудратуллаев
Голы: Нурилло Тухтасинов 9, - 1:0 (Санжар Кодиркулов). Азизбек Тургунбоев 34, - 1:1. Хуршид Гиёсов 67 с пенальти, - 2:1.

"Бунёдкор": Абдумавлон Абдужалилов, Исломжон Кобилов, Анвар Гофуров, Дилшод Ахмадалиев, Хуршид Гиёсов (Санжар Турсунов, 71), Жавоҳир Кахрамонов, Лутфулла Тураев, Санжар Кодиркулов, Нурилло Тухтасинов, Шохрух Гадоев, Санжар Рихсибоев (Жасурбек Жалолиддинов, 49) (Владислав Нуриев, 90+2).
Запасные: Муроджон Зухуров, Бобурбек Фарходов, Миржахон Мирахмадов, Дмитрий Островский, Мухаммадодил Кахрамонов, Фаррух Икромов.

"Навбахор": Уткир Юсупов, Иван Соловьев (Аюбхон Нуъмонов, 76), Азизбек Тургунбоев, Александр Касьян, Обид Журабоев, Мирзохид Гофуров, Игорь Голбан, Гиёсжон Комилов, Аббосжон Гуломов (Азиз Ибрагимов, 62), Нодир Мавлонов, Амирбек Журабоев (Шахзод Шайманов, 59).
Запасные: Дилшод Хамроев, Славко Лукич, Абдулхай Исмоилов, Хожиакбар Юнусов, Комилжон Тожиддинов, Илхомжон Алибоев.

Предупреждены: Александр Касьян 9, Ислом Кобилов 14, Нодир Мавлонов 55, Игорь Голбан 82, Мирзохид Гофуров 90+1.

Azizbek Turgunbaev - 34'

45'
90'
9'  Nurillo Tukhtasinov
9'  Sanjar Qodirqulov
67'  Hurshid Giyasov
34'  Azizbek Turgunbaev