Бокс. Ўзбекистон чемпионати. Бугун ўтказиладиган жанглар (рўйхат)
Йилнинг сўнгги нуфузли мусобақасида Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳри ва деярли барча вилоятларидан жами 275 нафар чарм қўлқоп устаси 8та вазн тоифасида иштирок этяпти.
Ҳозиргина Ўзбекистон чемпионатининг иккинчи кунги баҳслари бошланди. Бугун -52, -75, -81, -91, +91 кг вазн тоифаларида илк давра баҳслари бўлиб ўтади. Қизиқарли жангларнинг бири -91 кг вазн тоифасида ўтказилади ва унда ёшлар ўртасида Осиё чемпиони бухоролик Профсор Роримша наманганлик Аҳмад Мамажоновга қарши рингга кўтарилади.
Терма жамоага номзод боксчилардан яна бири фарғоналик Аброр Қодиров -52 кг вазндаги илк жангини андижонлик Аброрбек Абдусаломовга қарши ўтказади. Ушбу вазнда чемпионлик учун яна бир даъвогар Худойназар Файзов (Тошкент вилояти) бухоролик Нозимжон Насриддинов билан тўқнаш келади.
Бугунги жанглар (тўлиқ рўйхат):
....
Хабарнинг тўлиқ қисми қуйидаги саҳифада > > > Бугун рингга чиқувчи боксчилар - Роримша, Файзов ва бошқалар (тўлиқ рўйхат)