UZ

Сўнгги янгиликлар

16:11Артета: "Биз ҳали ҳам АПЛ чемпионлиги учун курашяпмиз"  0 16:00Setanta Sports+ Спортнинг ҳақиқий мухлислари учун  0 15:10"Эл Классико"ни бошқарадиган ҳакам номи маълум бўлди  1 15:00Зафармурод Абдираҳматов: "Мусобақа энди бошланди хотиржамликка берилиш керак эмас"  4 14:42Мбаппенинг бир гапидан сўнг "Барселона" ва ПСЖ вакиллари ўртасида 60 кишилик жанжал юзага келди  3 14:25Руслан Жиянов: "Ажойиб ва рақобатдош таркиб йиғилган"  2 13:52Нойер: "Бавария" муваффақиятининг сири - интизом"  3 13:36Ўзбекистонлик ҳакамлар футзал бўйича Осиё Кубогининг 2 ўйинига тайинлов олишди  0 12:59Сака "Бавария"га қарши баҳсда: 0 зарба, 0 дриблинг, 0 аниқ кросс  4 12:40Начо: "Реал" чуқур ҳимояланиб, ғалаба қозона олишини кўрсатди. Одатда биз рақибни чидашга мажбур қиламиз"  14 12:05«Реал Мадрид» футболчиси: «Манчестер Сити» биздан кўра яхшироқ футбол ўйнади»  31 11:40«Ювентус» судда ютқазди. Энди Италия жамоаси Криштиану Роналдуга катта миқдорда товон тўлайди  5 11:23Франция вазири Килиан Мбаппенинг ПСЖдан кетиши ҳақидаги хабарларга муносабат билдирди  1 10:53U-23 Осиё кубоги. Ўзбекистонлик ҳакамлар 2-турнинг иккита учрашувида ишлашади  1 10:27Sofascore. Майдонда 20 дақиқа ҳаракат қилган Ғаниев энг яхшиларидан бири бўлди  0

В Карши зафиксирована ничья. «Насаф» - «Пахтакор» 1:1 Янгиликлар

В Карши зафиксирована ничья. «Насаф» - «Пахтакор» 1:1

Сегодня в городе Карши состоялась центральная игра 19-тура.

В начале матча обе команды действовали очень осторожно. На 17-минуте защитник хозяев Максуд Каримов открыл счёт - 1:0.

После навеса с правого фланга на 32-минуте Жамшид Искандеров пробил слёту, но на пути мяча оказался защитник. 38-минута - после быстрой контратаки хозяев, нападающий Илхом Юнусов с 22 метров пробил в дальний угол ворот, но чуть мимо. На 41-минуте Сайфиев вывел своего партнёра один на один с вратарём. Но Азамат Алланиязов промахнулся.

Во время перерыва судья показал красную карточку Максуду Каримову («Насаф»), Темурхуже Абдухоликову и запасному игроку Муроду Холмухаммедову (оба из «Пахтакора»).

На 54-минуте Станислав Андреев пробил сильно и точно, примерно с 25 метров. Элдор Суюнов с трудом, но всё-таки отбил мяч. На 71-минуте счёт сравнялся. Дилшод Шарофетдинов воспользовался оплошностью защитников и восстановил равновесие. До конца матча счёт больше не изменился.

«Насаф» (Карши) - «Пахтакор» (Ташкент) 1:1 (1:0)

Судьи: О. Толибжонов (Ташкент), Р. Гопуров (Наманган), О. Абдувасилов (Ташкент), В. Серазетдинов (Ташкент)
Голы: Максуд Каримов 17, - 1:0. Дилшод Шарофетдинов 71, - 1:1.

«Насаф»:  25. Элдорбек Суюнов, 4. Максуд Каримов. 5. Ботир Кораев, 14. Лазиз Убайдуллаев, 15. Зокир Абдуллаев, 17. Артур Геворкян, 20. Эркин Бойдуллаев, 27. Илхом Юнусов, 32. Хамза Каримов, 34. Фаррух Сайфиев (88. Самандар Шодмонов 75), 41. Азамат Алланиязов (3. Рахматилла Бердимуродов, 46).
Запасные: 1. Михаил Наумов, 23. Шерзод Аъзамов, 29. Улугбек Дадабоев, 42. Нажмиддин Нормуродов, 77. Сухроб Неъматов.

«Пахтакор»: 12. Александр Лобанов, 4. Боян Миладинович (28. Станислав Андреев, 46), 5. Акбар Исматуллаев, 7. Кахи Махарадзе, 9. Темурхужа Абдухоликов, 15. Жамшид Искандеров, 19. Игорь Сергеев (26.Дилшод Шарофетдинов, 30), 23. Александр Мерзляков, 24. Даврон Хошимов, 29. Владимир Козак, 34. Ойбек Киличев (55. Анвар Ражабов, 65).
Запасные: 1. Никита Рыбкин, 6. Мурод Холмухаммедов, 10. Жора Оганесян, 38. Аббос Махситалиев.

Предупреждения: Даврон Хошимов 15,Кахи Махарадзе 51,
Удаления: Максуд Каримов 45, Темурхужа Абдухоликов 45, Мурод Холмухамедов 45.
Инспектор: С. Наджафалиев (Ташкент).