UZ

Сўнгги янгиликлар

23:20Футзал бўйича Осиё кубоги. Тожикистон - Жанубий Корея 2:0   0 23:17Европа лигаси. "Милан", "Ливерпуль" ва "Байер" иштирокидаги ўйинларнинг бошланғич таркиблари маълум  0 23:10Футзал бўйича Осиё кубоги. Япония - Қирғиз Республикаси 2:3   0 23:08АПЛда дебют қилган 19 ёшли футболчи майдонга тушганидан 3 дақиқа ўтгач, ҳушидан кетди   0 22:41U-23 Осиё кубоги. Қатар ҳакам томонидан қўшиб берилган 13-дақиқада Иордания дарвозасига ғалаба тўпини киритди  10 22:22Мессини немис грандлари ўз сафига қўшиб олмоқчи  5 21:54"Барселона"да Хавининг ўрнини ким эгаллаши деярли маълум  4 21:38Жасур Жалолиддинов: "Олимпиада йўлланмаси бериладиган мусобақада қандай ҳолатда бўлишимизга қарамай, натижа кўрсатишимиз керак"   4 21:17Клублар ўртасидаги жаҳон чемпионатида иштирок этадиган навбатдаги клублар маълум, улардан бири — "Зальцбург"  1 20:50Футбол олами. ОКМК ва "Насаф"да мағлубият: Ўзбекистон кубоги 1-тури ҳақида батафсил   0 20:40U-23 Осиё кубоги. Ўзбекистон Кувайтга қарши ўйинга тайёргарликни бошлади  2 20:25Ковачичнинг пенальтидан тепган зарбаси йўналишини топишда Лунинга жамоадоши ёрдам берди  4 20:18Сенсация! Индонезия Австралияни мағлубиятга учратди  10 20:08"Аркадағ" кетма-кет ғалабалар сони бўйича "Реал", ПСЖ ва "Манчестер Сити"дан олдинда  14 19:39Хави "Барселона"нинг бугунги машғулотини бекор қилди  10

Узбекистан U-20 в четвертьфинале Чемпионата Мира! Янгиликлар

Узбекистан U-20 в четвертьфинале Чемпионата Мира!

Молодежная сборная команда впервые в своей истории вышла в четвертьфинал чемпионата мира среди молодежи.
В первые минуты игры молодежная сборная команда Греции попыталась оказать давление на наших игроков. Но наша команда, не теряя нити игры, воспользовалась шансами контратаки. На 26-й минуте игры Аббосбек Махсталиев забил первый гол в ворота Греции. На 33-й минуте в наши ворота был назначен одиннадцатиметровый удар. Капитан греческой сборной Константинос Стафилидис не упустил такого шанса и сравнял счет в матче. Первый тайм завершился ничейным счетом.

Во втором тайме игры удача вновь улыбнулась нашей сборной. На 62-й минуте в штрафной площади наших соперников игрок сборной Греции Димитриос Курмпелис сфолил на Сардоре Рахмонове. Арбитр матча показал нарушившему игроку вторую желтую карточку и удалил с поля,  тем самым назначив пенальти в ворота наших соперников. Нападающий сборной Узбекистана Игорь Сергеев точно реализовал момент - 1:2.

На 83-й минуте матча счет стал 1:3 в пользу нашей сборной. На этот раз соперники сфолили внутри своей штрафной на Забихилле Уринбоеве, и арбитр снова показал на точку. Назначенный пенальти реализовал Сардор Рахмонов.

Таким образом, молодежная сборная команда Узбекистана впервые в своей истории вышла в четвертьфинал чемпионата мира, победив в тяжелейшей борьбе сборную команду Греции. Теперь нашим молодым футболистам предстоит игра против команды Франции, которая также вышла в четвертьфинал. Встреча состоится 6 июля.

U-20 ЧМ-2013
1/8 финала. 2 июля, вторник
ГРЕЦИЯ – УЗБЕКИСТАН 1:3 (1:1)

Голы: Константинос Стафилидис (33, пенальти) – Аббосбек Махсталиев (26), Игорь Сергеев (62, пенальти), Сардор Рахмонов (83, пенальти).
Предупреждения: Димитриос Курмпелис (5), Димитриос Константинидис (82), Констатинос Траянафиллопулос (87) – Бобурбек Йулдошев (30), Сардор Рахмонов (79).
Удаление: Димитриос Курмпелис (60, 2-ЖК) – Бобурбек Йулдошев (86, 2-ЖК).
ГРЕЦИЯ: Стефанос Капино, Константинос Стафилидис, Константинос Траянтафиллопулос, Панагиотис Баллас (Маврудис Бугаидис, 58), Спиридон Фурланос, Димитриос Диамантакос, Димитриос Коловос, Иоаннис Гианниотас (Антониос Ранос, 73), Димитриос Курмпелис, Димитриос Константинидис, Андреас Бучалакис (Анастасиос Бакасетас, 68).
УЗБЕКИСТАН: Асилбек Омонов, Тохиржон Шамшитдинов, Сардор Рахмонов, Бобурбек Йулдошев, Максимилиан Фомин, Аббосбек Махсталиев, Владимир Козак (Забихилло Уринбоев, 81), Диёржон Туропов (Абдул Азиз Юсупов, 89), Игорь Сергеев (Жасурбек Хакимов, 85), Сардор Собирходжаев, Мухсинжон Убайдуллаев.
Главный арбитр: Нумандиес Дуэ (Кот д’Ивуар).