UZ

Сўнгги янгиликлар

21:35Футзал бўйича Осиё Кубоги. Ўзбекистон финал остонасида Эронга пенальтилар сериясида мағлуб бўлди  77 21:33Ўзбекистон U-23 Осиё кубоги ярим финалида Индонезияга қарши баҳс олиб боради (турнир сеткаси)  10 21:14U23 Осиё кубоги. ҒАЛАБА! Ўзбекистон қийин кечган ўйинда Саудия Арабистонини мағлуб этиб ярим финалга чиқди! Олимпиадага бир қадам қолди  406 20:47Тен Хаг бир неча нашрларга ўзи иштирокидаги матбуот анжуманларида савол беришни таъқиқлади  1 20:00"Бавария" мухлислари Тухель қолишини исташади  3 19:41Роналду "Манчестер Юнайтед"да Рангникка ультиматум қўйган  17 19:23Максим Шацких: "Асосийси кейинги босқичга йўл олдик. Ўйин ҳақида эса гапиришни истамайман"  9 19:18Ўзбекистон Кубоги. "Нефтчи" – "Металлург" 1:1. Highlights  0 19:05Бошкович: "Ғалаба қозондик, аммо кўрсатган ўйинимиздан хафаман"  2 19:02Ўзбекистон Кубоги. "Пахтакор" – "Сўғдиёна" 2:3. Highlights  0 18:45Ўзбекистон Кубоги. "Арал" "Цемент"чига "хоҳлаганича" гол урди, "Қўқон-1912" "Жиззах"ни ютолмади ва гуруҳда қолиб кетди  2 18:35Футзал бўйича Осиё Кубоги. Таиланд – илк финалчи, Тожикистон 3-ўрин учун ўйнайди  6 18:30Ўзбекистон кубоги. "Пахтакор" "Сўғдиёна"га мағлуб бўлди, лекин кейинги босқичга йўлланма олди  37 18:26Ўзбекистон кубоги. "Нефтчи" ва "Металлург" муроса кўчасини танлади  10 17:57Ўзбекистон олимпия термаси "Халифа" стадионига етиб келди!  11

«Проходной двор» Янгиликлар

«Проходной двор»

Хотя «Бунедкор» и забил пять безответных мячей в ворота «Навбахора», однако почему-то ни один особо не запомнился.
Нельзя сказать, что наманганцы не сопротивлялись в матче с лидером чемпионата. В первом тайме «Навбахор» начисто переиграл хозяев по количеству поданных угловых – 5:1. А по ударам в сторону ворот равенство – 6:6. Даже по фолам относительный паритет. Вот только «Бунедкор» сполна использовал выгодные моменты, а гости словно имитировали борьбу. Причем, наманганцы сами подарили и быстрый гол, и курьезный мяч на 15-й минуте. Не простили детские ошибки защитников и вратаря прогрессирующий молодой хавбек Сардор Рашидов и нападающий Анвар Бердыев, который, кажется, пробил на всякий случай с дальней дистанции, и сам удивился своей удаче.

И уж совсем «проходной двор» напоминали оборонительные редуты «Навбахора» во втором тайме. Дважды отличился вышедший на замену Игорь Таран, а до него - защитник Анвар Гафуров, вовремя оказавшийся в нужном месте.

А ведь «Бунедкор» ничего особенного не показал, чтобы добиться разгромного счета. Больше того, держа в уме финальный матч в розыгрыше Кубка Узбекистана 25 сентября, главный тренер Миржалол Касымов, что называется, держал порох сухим. Дал отдохнуть форварду Олександру Пишуру, и «королю» фланговых атак Джасуру Хасанову – они не вышли на поле. Заменил в ходе встречи Хайрулу Каримова, Лутфуллу Тураева, Марко Блажича. Выигрыш достался «малой кровью». А для чего берегли силы наманганские футболисты? В трех последних турах они записали в актив лишь одно очко.