UZ

Сўнгги янгиликлар

01:57Ла Лига. Арда Гюлер "Реал"га ғалаба тақдим қилди!  54 01:40Меҳди Тареми Италия чемпиони сафига қўшилади! (Фабрицио Романо)  1 01:24Арда Гюлер ажойиб натижа қайд этмоқда  0 01:12"Арне Слот – "Ливерпул"нинг янги бош мураббийи!" – Фабрицио Романо  6 00:55Жасур Жалолиддинов: "Бу жамоа билан анча олдин бошланган ўзаро ҳисоб-китобимиз бор эди"  4 00:45U-23 Осиё кубоги. Ироқ минимал ҳисобда Вьетнамни енгди ва ярим финалга йўл олди. Кейинги рақиб – Япония  18 00:40U-23 Осиё кубоги. Ўзбекистон - Саудия Арабистони 2:0  3 00:25Хосе Венансио Лопес Эронга қарши учрашувдан кейин қандай фикрлар билдирди?  5 23:46"Персеполис" Ўрунов гол урган ўйинда пенальтилар сериясида мағлубиятга учраб, Эрон кубогини тарк этди  3 23:20Саудия чемпионати. "Ал Ҳилол" - "Ал Фатех" 3:1   1 23:15Футзал бўйича Осиё Кубоги. Таиланд - Тожикистон 3:3 (пенальтилар 6:5)  0 23:10Футзал бўйича Осиё Кубоги. Вьетнам - Қирғиз Республикаси 2:3  0 22:58Ўзбекистон олимпия терма жамоаси бош мураббийи Тимур Кападзе Саудия Арабистони устидан қозонилган ғалабадан сўнг (2:0) нималар деди? (тўлиқ матбуот анжумани)  40 22:11Ўзбекистон футзал термаси Осиё кубоги бронза медали учун Тожикистонга қарши ўйнайди (турнир сеткаси)  6 21:35Футзал бўйича Осиё Кубоги. Ўзбекистон финал остонасида Эронга пенальтилар сериясида мағлуб бўлди  95

“Бунёдкор” и “Металлург” сыграли спарринг двумя составами Янгиликлар

“Бунёдкор” и “Металлург” сыграли спарринг двумя составами

В среду, 15 января, на поле футбольной школы нашего клуба в контрольном матче встретились “Бунёдкор” и “Металлург”.

По взаимной договоренности соперники сыграли двумя составами и каждый тайм длился 40 минут.

Первый поединок завершился в пользу гостей. На 30-минуте Суннатилла Мамадалиев поразил ворота Муроджона Зухурова. На 65-минуте поединка Шахзодбек Нурматов воспользовался тем, что наш вратарь вышел далеко вперед и забил второй гол своей команды. Под занавес матча после подачи с углового в исполнении находящегося на просмотре туркменского футболиста Арслонмурода Омонова сократил разницу в счете Александр Пищур.

“БУНЁДКОР” - “МЕТАЛЛУРГ” 1:2 (0:1)
Голы:
Суннатилла Мамадалиев 30 (0:1), Шахзодбек Нурматов 65 (0:2), Александр Пищур 71 (1:2)
“Бунёдкор”: Муроджон Зухуров (Павел Бугало 41), Хайрулла Каримов, Бобур Акбаров, Акмал Шорахмедов, Сахоб Жураев, Жавлон Иброхимов, Забихилло Уринбоев, Алишер Шогуломов, Арслонмурод Омонов, Вохид Шодиев, Александр Пищур.
Игра вторых составах также изобиловала острыми моментами. Преимуществом владели “ласточки”. Однако счет открыли бекабадцы. После удара Миртуры Акбарова с 27 метров мяч коснувшись рук Акбара Тураева попал в сетку наших ворот. На 70-минуте поединка хозяева сравняли счет. После передачи Рустама Аъзамова мяч обработал Алибобо Рахматуллаев и создал момент для опытного Анвара Бердиева, который реализовал свой шанс.

“БУНЁДКОР” - “МЕТАЛЛУРГ” 1:1