UZ

Сўнгги янгиликлар

00:40Испания. «Реал» «Валенсия»га ютқазди14 00:26ОЧЛ–2017. “Бунёдкор” – “Зоб Аҳан” учрашуви қатарлик ҳакамларга топширилди14 00:25Ўртоқлик учрашуви. "Обод" "Шўртан"ни мағлуб этди2 00:21ВИДЕО. "Сент Этьен" - "Манчестер Юнайтед" 0:12 00:14Европа лигаси. 1/16 финал. «Краснодар» МЮ ва «Шальке» кейинги босқчида7 00:09ЕЧЛ. "Порту" – "Ювентус" ва "Севилья" - "Лестер" ўйинлари бошланғич таркиблари маълум7 23:27«Сент-Этьен» – МЮ. Мхитарян жароҳат олди11 23:12Акмал Холматов "Шўртан" билан шартнома тузди11 22:53«Ливерпуль» Лаллана билан шартномани узайтирди4 22:44Криштиану Роналду бугун 700-учрашувини ўтказади20 21:58"Валенсия" – "Реал Мадрид". Бошланғич таркиблар маълум78 21:52Европа лигаси. "Сент-Этьен" – "Манчестер Юнайтед" ва бошқа ўйинларнинг асосий таркиблари9 21:52Эмер Топрак: "Якуний ҳисоб бизни қониқтирмади"0 21:29"Реал" Юлиан Брандтга қизиқмоқда3 21:08"Барселона" ёзда Бельеринни сотиб олишга уриниб кўради10

15 янв 17:50
Янгиликлар

“Бунёдкор” и “Металлург” сыграли спарринг двумя составами

В среду, 15 января, на поле футбольной школы нашего клуба в контрольном матче встретились “Бунёдкор” и “Металлург”.

По взаимной договоренности соперники сыграли двумя составами и каждый тайм длился 40 минут.

Первый поединок завершился в пользу гостей. На 30-минуте Суннатилла Мамадалиев поразил ворота Муроджона Зухурова. На 65-минуте поединка Шахзодбек Нурматов воспользовался тем, что наш вратарь вышел далеко вперед и забил второй гол своей команды. Под занавес матча после подачи с углового в исполнении находящегося на просмотре туркменского футболиста Арслонмурода Омонова сократил разницу в счете Александр Пищур.

“БУНЁДКОР” - “МЕТАЛЛУРГ” 1:2 (0:1)
Голы:
Суннатилла Мамадалиев 30 (0:1), Шахзодбек Нурматов 65 (0:2), Александр Пищур 71 (1:2)
“Бунёдкор”: Муроджон Зухуров (Павел Бугало 41), Хайрулла Каримов, Бобур Акбаров, Акмал Шорахмедов, Сахоб Жураев, Жавлон Иброхимов, Забихилло Уринбоев, Алишер Шогуломов, Арслонмурод Омонов, Вохид Шодиев, Александр Пищур.
Игра вторых составах также изобиловала острыми моментами. Преимуществом владели “ласточки”. Однако счет открыли бекабадцы. После удара Миртуры Акбарова с 27 метров мяч коснувшись рук Акбара Тураева попал в сетку наших ворот. На 70-минуте поединка хозяева сравняли счет. После передачи Рустама Аъзамова мяч обработал Алибобо Рахматуллаев и создал момент для опытного Анвара Бердиева, который реализовал свой шанс.

“БУНЁДКОР” - “МЕТАЛЛУРГ” 1:1